Informujemy, że od najbliższej soboty 27 czerwca zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym w Łabędach przy ul. Staromiejskiej. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu przebudowy stacji Łabędy, co wpłynie na trasy autobusów komunikacji miejskiej.
Przejście dla pieszych pozostaje otwarte.
Najważniejsze zmiany w komunikacji:
- Linia 186 – trasa wydłużona, objazd przez Gliwice Port, Os. Kopernika i Przyszówkę; przystanek Łabędy Główna zostaje wyłączony.
- Linie 178 i 93 – skrócone do Łabędy Poczta; wyłączone przystanki to m.in. Łabędy Główna, Rynek i Huta.
- Linia 197 – zmieniona trasa (Sośnica – Łabędy Huta), z wyłączeniem części przystanków, w tym Łabędy Poczta i Stare Łabędy.
- Linia zastępcza Z-6 – kursy z Brzezinki Przemyskiej do Łabęd Huty co około 60 minut (w godzinach szczytu co około 30 minut), obsługująca m.in. Kopernika, Przyszówkę i KSSE.
Dodatkowe informacje:
- Nowy przystanek: Os. Kopernika Perseusza 33.
- Zmiana lokalizacji przystanku Łabędy Poczta 02.
- Wyłączone przystanki: Łabędy Główna 31/32 oraz Łabędy Poczta 02.
Szczegółowe informacje można znaleźć pod tym linkiem: https://zdm.gliwice.pl/aktualnosci/czytaj/labedy-zamkniecie-przejazdu-pod-wiaduktem-i-zmiany-w-komunikacji-miejskiej
Źródło (tekst i zdjęcia):